Ballina Kryesore Marrëveshja e detit me Greqinë, Ngjela plas “bombën” e rradhës: Berisha dhe...

Marrëveshja e detit me Greqinë, Ngjela plas “bombën” e rradhës: Berisha dhe Basha u blenë nga grekët, morën një ishull dhe…

Përmes një statusi në faqen e tij në Facebook, avokati i njohur dhe njëkohësisht kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela, i është rikthyer dhe njëherë marrëveshjes së detit me Greqinë.

Ngjela ka bërë një deklaratë të fortë, ku përmend emrat e ish-kryeministrit Berisha dhe liderit demokrat Basha.

Sipas avokatit, Berisha dhe Basha u blenë nga grekët që të firmosin marrëveshjen e detit duke theksuar se në këmbim i është ofruar një ishull grek, si dhe një shumë e madhe parash.

Statusi i plotë i Ngjelës
Marrëveshja e detit dhe shqiptarët e Ballkanit.
Historia e Shqipërisë dhe shqiptarëve si Arbëri është fshehur nga fuqitë e mëdha europiane në 200 vjet rresht. Tani gjithçka po shkon drejt të vërtetës.

l. Sot ka dalë frika e shqiptarëve e imponuar në të gjithë Ballkanin Perëndimor: Çamëria po flet shqip hapur. Edhe Maqedonia gjithashtu. Edhe Mali i Zi.
Shqipëria sot ka dy kryeqytete në Ballkanin Perëndimor, Tiranën dhe Prishtinën; dhe ka dhe dy aleatë të mëdhenj: Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermaninë.
Sot po vdesin nga frika ata që bënë marrëveshjen e detit me Greqinë.

ll.Marrveshja e detit, në një prizëm perëndimor të korrupsionit ndërshtetëror internacional, mund të fundosë kryeministrin grek Karamanlis, kryeministrin shqiptar, Berisha, ministren e jashtëme greke, Bakojanis, dhe ministrin e jashtëm shqiptar, Basha. Por ndoshta dhe shumë të tjerë.
Ka të dhëna se dy shqiptarët, Berisha, Basha, janë blerë nga grekët. Flitet për një ishull grek dhe një shumë tepër të madhe.
Shenjat tregojnë se kryeministri aktual grek e ka kapur këtë kartë dhe kërkon të shkatërrojë Demokracinë e Re, e cila ka ngjitje në sondazhet e fundit.
Por nuk është vetëm interes politik i kryeministrit Cipras, por edhe interesi i perëndimit atlantiko-gjerman që ka kapur faktet.
Të shohim sesi do të precipotojnë ngjarjet.
Po Rama, do ta mbrojë prapë Saliun?
Prisni se do të shikoni.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakVlogeri 20-vjeçar i “Youtube” blen shtëpi 6.9 milionë dollarë
Artikulli tjetërReceta Gatimi/ Hasude e karamelizuar