Ballina Kronike Media e njohur greke plas “bombën”: Audi i ish-ministrit ka trafikuar drogë...

Media e njohur greke plas “bombën”: Audi i ish-ministrit ka trafikuar drogë edhe nga Greqia

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me dosjen “Habilaj”, në të cilën është përfshirë dhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

Media e njohur greke “Zougla” shkruan se autoritetet e shtetit fqinj kanë prova të forta që vërtetojnë se makina e ish-ministrit ka trafikuar disa herë drogë edhe nga Greqia.

Sipas gazetës helene, trafiku bëhej përmes “Audi A8” të ish-ministrit Tahiri, për të cilin ky i fundit pretendon se ia ka shitur kushërinjve të tij Habilaj, që nga viti 2013.

LEXO EDHE:  Berisha: "Urgjentisht t'i hiqet mandati Tahirit, ka shkelur vendimin e Kuvendit"

“Hetimet nga vendi fqinjë kanë prova të forta se droga është transportuar nga Shqipëria në Itali nëpërmjet kufirit grek, shpesh me një nga makinat shtetërore të ish-ministrit”, shkruan media greke.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook