Ballina Kryesore “Ndizet” situata, nënkryetari i PD-së paralajmëron Ramën: Nuk do flesh kurrë i...

“Ndizet” situata, nënkryetari i PD-së paralajmëron Ramën: Nuk do flesh kurrë i qetë!

Përveçse seanca parlamentare e ditës së sotme u shoqërua nga tensione të larta, të ashpra kanë qenë dhe deklaratat e deputetëve opozitarë në drejtim të kryeministrit Rama.

Në përfundim të seancës, nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka paralajmëruar qeverinë, veçanërisht kryeministrin Rama, duke u shprehur se nuk do të flejë i qetë.

“Ata që mendojnë se na hoqën fjalën në parlament, sdo na e heqin fjalën në shesh e në rrugë. Ata nuk dot ë përballen dot me deputetët dhe qytetarët. Ata që menduan se ata që mendojnë se na hoqën fjalën në parlament, sdo ia arrijnë dot. Atë që po përpiqen që ti bëjnë opozitës, do e marrin mbrapsht. E patë ça trimi është (Rama). Është frikacak. Asnjë ditë nuk do shtrihet e të flejë i qetë, e sdo ngrihet i qetë. Në çdo vend që do jetë, kështu do bëjmë”, deklaroi Paloka.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakKryemadhi i drejtohet Ramës: E patë frikacakun se si iku…
Artikulli tjetërGjendje ankthi në Dibër, kreu i Bashkisë lëviz me shoqërues. Zbarkojnë forca të FNSH-së