Ballina Kryesore Një tjetër kandidat i PD-së tërhiqet nga gara

Një tjetër kandidat i PD-së tërhiqet nga gara

SHPËRNDAJE

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike, Helidon Bushati, i cili ishte i katërti në listën e PD-se  është dorëhequr nga lista e PD-së. Bushati ka njoftuar tërheqjen e tij nëpërmjet një statusi në FB.

Bushati nuk jep shumë detaje për arsyet e tërheqjes, por thotë se këtë e bën “për ti hapur rrugën një maksimalizimi te rezultatit te Partisë Demokratike në këto zgjedhje”.

Një ditë më parë nga lista e PD në Shkodër u tërhoq edhe kandidati Ramiz Cobaj, i cili renditej i teti.

Postimi i Helidon Bushatit në rrjetin “Facebook”

“Të dashur miq. Jam fort i privilegjuar, dhe i nderuar që zoti Basha me bëri pjesë të ekipit të tij, dhe akoma më shumë ndihem nën përgjegjësi, për këtë rol që më është ngarkuar.

Pikërisht, nisur nga këto detyrime që ndjej, duke analizuar rrethanat politike e specifike të Qarkut të Shkodrës, kam vendosur të tërhiqem nga lista, ku unë gëzoj një vend të sigurtë fitues, i renditur i katërti, për ti hapur rrugën një maksimalizimi te rezultatit te Partisë Demokratike në këto zgjedhje.

Unë besoj se politika nuk është vetëm të marrësh, por edhe të japësh. Po e bëj këtë hap, për interesin më të mirë të demokratëve, para të cilëve, dhe para qytetarëve të Shkodrës, do të jem gjithnjë në shërbim. FITORE!”

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakFiks Fare publikon për herë të parë rrogat e çadrës
Artikulli tjetërMilani godet sërish në merkato, merr mesfushorin zbulim të këtij sezoni