Ballina Kryesore Opozita me pankarta në duar, “qeveri mafioze”, “qeveri e krimit”, protestë në...

Opozita me pankarta në duar, “qeveri mafioze”, “qeveri e krimit”, protestë në parlament

Opozita gjatë seancës së sotme ka shkuar në Kuvend me disa pankarta.

Ato kërkojnë arrestimin e Saimir Tahirit, duke ngritur disa pankarta ku shkruhej “qeveri e krimit”, “qeveri mafioze” “jo krimit” etj.

Deputetët e opozitës kanë vënë mbi tryezë pankartat drejtuar nga Edi Rama, në formë proteste për bllokimin e arrestimit të Saimir Tahirit.

Mesazhi është i qartë dhe është përsëritur nga opozita përgjatë ditëve të diskutimit mbi kërkesën e prokurorisë.

I akuzuari kryesor tani nuk është Saimir Tahiri, por vetë Edi Rama!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

Punonin si prostituta në lokalin e natës, ndalohen nga policia 8 shqiptare dhe 3 serbe

Meta pret trupin diplomatik në Tiranë: Integrimi në BE, do të ishte një ngjarje historike…

FOTO/ 23 vjeç dhe aksioner në 2 kompani, kjo është “bisha” e bardhë e djalit të Vangjush Dakos

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë për qytetin e Kukësit, ja për çfarë bëhet fjalë

“Pse më ngacmove motrën”, shqiptari vret bashkëatdhetarin, gjykata…

Policia jep detaje rreth arrestimit të Gazmir Xhurxhit, mori 17 milionë duke…

HARTA/ Publikohet lista me “100 Fshatrat Turistike”, spikat Lazarati

Ndahet nga jeta Jonuz Musliu, Meta shpreh ngushëllime

Ndarja nga jeta e komandanti të njohur kosovar, Luan Rama ngushëllime familjarëve

Bënte kërdinë duke vjedhur, arrestohet “skifteri” në Berat

Artikulli paraprakHumb jetën minatori 33-vjeçar në Bulqizë (EMRI)
Artikulli tjetërPërmet/ Arrestohet qytetari nga policia për prerje të paligjshme të pyjeve