Ballina Kryesore Pas PSD edhe Partia Republikane e vetme në zgjedhje

Pas PSD edhe Partia Republikane e vetme në zgjedhje

Partia Republikane do të regjistrohet e vetme në zgjedhje. Lajmi është konfirmuar zyrtarisht nga zëdhënësi i kësaj partie.

Mësohet se kreu i PR-së, Fatmir Mediu do të jetë në listën e Partisë Demokratike. Paraqitja me listë të veçantë e PR-së bëhet për efekt komisionerësh.

Ndërkohë, Partia Demokratike ka mbyllur marrëveshjen me disa prej aleatëve. Nard Ndoka i Partisë Demokristiane, Vangjel Dule i Bashkimit për të Drejtat e Njeriut dhe Dashamir Shehi i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar nuk do të konkurrojnë me lista të veçanta, por do të përfaqësohen në zgjedhje me logon e Partisë Demokratike.

Në këmbim, secili prej tyre ka një vend të sigurtë në listat e deputetëve demokratë, përkatësisht në Shkodër, Vlorë dhe Tiranë. Gjithashtu, ata do të kenë kandidatë në vende jo shumë të sigurta në qarqe ku historiku elektoral i favorizon.

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakKourtney Kardashian lë në “hije” motrat e saj
Artikulli tjetërZgjedhjet – Emrat e sigurtë në listën e PD, ja kandidatët që kryesojnë 12 qarqet