Ballina Kryesore PD dorëzon listën përfundimtare në KQZ, ndryshime në Lezhë

PD dorëzon listën përfundimtare në KQZ, ndryshime në Lezhë

Partia Demokratike ka dorëzuar mëngjesin e kësaj të marte në KQZ listat e plota të kandidatëve për zgjedhjet e 25 qershorit.

Më vonë gjatë ditës do të mbahet mbledhja e KQZ për miratimin e listës së PD dhe renditjes së partive në fletët e votimit.

Ajo çka ra në sy në listat e partisë më të madhe të opozitës ishte mungesa e emrave kritikë dhe atyre të vjetër.

Ndërkaq, mësohet se ka ndryshime në listën e PD-së për qarkun e Lezhës, pasi Preç Zogaj ka kaluar nga pozicioni i pestë në të katërtin.

Basha në Prishtinë, publikon fotot nga festa e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës

Patozi: Mos mallkoni kot 18 shkurtin, problemi ishte mbyllja e turpshme e çadrës dhe…

Gjendet një i mbytur në Selenicë, ja dyshimet e para të policisë

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Artikulli paraprakMbërrin kroçera e parë me 600 turistë në Shëngjin
Artikulli tjetërLSI e para, PS e dyta dhe PD e gjashta, në renditjen e fletës së votimit