Ballina Kryesore “Po zhgrryhesh si një derr, por në llucën e parave”, Erjon Braçe...

“Po zhgrryhesh si një derr, por në llucën e parave”, Erjon Braçe shpërthen ndaj Bashës

Pas deklaratave të kryedemokratit Basha, i cili tha se “200 milionë është fatura që shqiptarët paguajnë vit për vit për 5 koncensionarë, për 5 derra të krimit dhe korrupsionit që ndajnë paratë me Edi Ramën”, ka ardhur reagimi i deputetit socialist, Erjon Braçe.

Përmes një postimi në “Facebook” u shpreh se “Basha gënjen, ndërsa zhgrryhet si derr në llucën e parave”.

Reagimi i plotë i Braçes
HAPE ATE DERR LULZIM, 
QINDARKAT E TUA ATY JANE BERE 10 MILION EURO! 
(dhe dy genjshtra qe i japin kuptim shprehjes “zhgryhet ne genjshtra si derr”)

Lulzim Basha po zhgryhet si derr por ne para.

Lulzim Basha po zhgryhet si derr por 
ne llucen e propagandes, populizmit.

Nuk di nese kete takimin ne Vore e ka bere sot, 
e shoh cdo dite me te njejten kanatjere dhe,  
me te njejten kemishe mbi te.

Por genjshtra eshte e re.

Lexojeni pak keto fjali: 
200 milionë është borxhi total i shqiptarëve ndaj KESH-it. 
200 milionë është fatura që shqiptaret paguajnë vit për vit për 5 koncensionare, për 5 derra të krimit dhe korrupsionit që ndajnë paratë me Edi Ramën.

I degjova sot nga Lulzim Basha.

Shikoni,  
qe Lulzim Basha te genjen edhe per oren, 
kete e ka thene disa here kolegia Kryemadhi,  
pra nuk eshte ndonje gje e re.

E re eshte qe, 
ne nevojen per te bere me vete njerez ne nje proteste politike e me qellim pushtetin, Lulzim Basha po flet nga lluca e propagandes, populizmit.

Ne dy fjali jane dy genjshtra, pikerisht nga kjo lluce.

E para, 
shqiptaret nuk i paguajne asgje KESH. 
(meqe jemi ketu, KESH eshte Koorporata Elektroenergjitike Shqiptare, domethene ajo qe prodhon energji, o Lul) 
Kete e di cdo shqiptar qe paguan vete faturen e energjise. 
Por kur nuk ke shkelur kurre ne nje pike ku paguhet energjia, 
natyrisht nuk ke nga ta dish.

LEXO EDHE:  Noizy dhe Stresi në tekstet shkollore, reagon për herë të parë Lindita Nikolla

Energjine shqiptareve ua shet OSHEE,  
koorporata publike qe po rimekembet pas shkaterrimit total nga privatizimi i qeverise ku Lulzim Basha ishte vendimmarres, 
por edhe nga politika e partise ku Lulzim Basha ishte vendimmarres: mos paguaj per energjine por na jep voten.

E dyta, 
fatura qe buxheti i shtetit paguan per koncesionet kete vit eshte  
9. 4 miliard leke ose-me kursin e dites 71 milion euro.

200 milion me 71 milion eshte ndryshim i madh, 
gati tre here.

Kjo shume nuk paguhet per 5 koncesione- 5 derra te krimit e korrupsionit.

Kjo shume paguhet edhe per kater koncesione te tjera, 
te trasheguara nga qeveria ku Lulzim Basha ka qene vendimmarres dhe, per to, nuk paguan vetem buxheti i shtetit por edhe qytetaret njeri pas tjeterit, sa here marrin sherbime.

Ky eshte dallimi: 
Nese per kater koncesionet ne shendetesi, te gjitha sherbime shendetesore te marra falas, qytetari nuk paguan asgje, per kater te tjera te derrave te krimit e korrupsionit ne krah te Lulzim Bashes, paguan hem buxheti e hem qytetaret.

Sic e sheh, genjshter shume e madhe Lul! Shume e madhe.

Shiko Lulzim! 
Une mendoj qe ti ben mire qe flet per derrat e krimit e korrupsionit, na jep mundesi te gjitheve te flasim.

Ne Vore per shembull, te flasesh per keta derra eshte detyrim. 
E di pse? 
Sepse aty jane vrare 26 burra e gra, madje shtatezene, nga derrat e krimit e korrupsionit qe sot jane ne PD apo ishin edhe me ty.

Nuk eshte denuar asnje prej tyre!

Nejse, ti e ke nje derr Lulzim, domethene kase-depozite parash nga ato qe te vegjel prinderit na mbanin ne shtepi per te kursyer qindarkat.

LEXO EDHE:  Fier/ Dhunuan fizikisht të burgosurin, procedohen penalisht 4 gardianët

Te ka ardhur dita, 
hape ate derr Lulzim, kursimet e tua tani jane bere 10 milion euro!!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook