Ballina Kryesore PS gjedh kryesinë e grupit parlamentar dhe kryetarët e Komisioneve, ja kush...

PS gjedh kryesinë e grupit parlamentar dhe kryetarët e Komisioneve, ja kush do të jetë nënkryetare e Kuvendit

SHPËRNDAJE

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste ka zgjedhur sot kryetarët e 5 komisioneve parlamentare.

Emrat u bënë publikë nga kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Ndërkohë që Balla pohoi se nënkryetare e Kuvendit për PS do të jetë Vasilika Hysi.

Mes të tjerash Balla tha se: “Asnjë deputet jashtë shtetit, kur ka seancë plenare. Me qëllim që të ulen edhe shpenzimet e qeverisë për vizitat e deputetëve jashtë shtetit”.

  • 1. Komisioni i ligjeve – Ulsi Manja
  • 2. Komisioni i Ekonomisë – Erjon Braçe kryetar
  • 3. Ermonela Felaj- Komisioni i Sigurisë
  • 4. Komisioni i politikave të Jashtme Mimi Kodheli
  • 5. Komisioni i Veprimtarive prodhuese Eduard Shalsi
  • 6. Komisioni për mjetet e informimit publik dhe mediat, Milva Ekonomi Nënkryetare
  • 7. Komisioni i Shëndetësisë, Elisa Spiropali
  • 8. Komisioni i Integrimit, Blendi Çuçi nënkryetar
  • 9. Nënkryetare e Kuvendit, Vasilika Hysi

-Nënkryetarët e grupit parlamentar

Evis Kushi
Elisa Spiropali
Vilma Bello
Ilir Beqaj

-Sekretari i grupit Parlamentar

Ervin Bushati

-Nënkryetare e Kuvendit

Vasilika Hysi

-Këshilli për rregulloren, mandatet dhe imunitetin

Gramoz Ruci, kryetar
Klotilda Ferhati
Bledar Çuçi
Vasilika Hysi
Ulsi Manjani

-Këshilli për Legjislacionin

Bashkim Fino
Ermonela Felaj
Sajmir Tahiri
Adnor Shameti
Alket Hyseni

-Sekretar për Buxhetin në Kuvend

Anastas Anlegjeli
Evis Kushi
Blerina Gjylameti

-Sekretariati për procedurën dhe votimet

Alket Hyseni, sekretar
Adnor Shameti, anëtar

-Sekretariati për statusin e deputetit drejtohet nga opozitë

Xhemal Qefalia
Ilir Pendavinji

-Sekretariati për marrëdhëniet me jashtë

Ervin Bushati, sekretar
Elona Gjebrea, anëtarë

-Sekretariati për kërkimin shkencor dhe bibliotekën

Besnik Bare
Musa Ulqini

-Komisioni i Ligjeve

Ulsi Manja, kryetar
Klotilda Bushka, sekretare

-Komisioni për ekonominë dhe financat

Erjon Brace, kryetar
Anastas Angjeli, sekretar

-Komisioni për Sigurinë Kombëtare

Ermonela Felaj kryetare
Pjerin Ndreu sekretar

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakZbulohen mbetjet e një skeleti njerëzor 300.000 vjeçar në Marok, “sfidohet” teoria themelore e evolucionit
Artikulli tjetërU la jashtë kabinetit qeveritar, ja detyra e re që Rama i cakton ish-ministrit të Brendshëm