Ballina Kryesore Rama i përvishet Metës: Përfshirja e Presidentit, e vetmja çudi e kësaj...

Rama i përvishet Metës: Përfshirja e Presidentit, e vetmja çudi e kësaj fushate

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka thumbuar sërish ish-kreun e LSI-së Ilir Meta. Pas përfundimit të votimit të listës së anëtarëve të Vettingut.

Rama tha jashtë Kuvendit në një deklaratë se çudia e kësaj fushate zgjedhore është përfshirja e Presidentit të zgjedhur.

Rama theksoi se kjo ishte fushata më e qetë që kishte bërë ndonjëherë.

Fushata elektorale të gjithë qytetarët e kanë parë, të gjithë ne e shohim, është fushata më e qetë që kur e mbaj mend unë nga pikëpamja e retorikës, mosndotjes së mjedisit, kemi ndaluar ndotjen e mjedistit me postera, banera, flamuj, fotografira dhe lloj-lloj karagjozllëqesh që e kanë tensionuar jashtëzakonisht shumë fushatën në të shkuarën. Nga fakti që palët sigurisht thumbohen më njëra-tjetrën, sigurisht kanë idetë e tyre, polimizojnë, ka momente kur kalojnë edhe masën e jetës normale por sigurisht brenda normalitetit të plotë. Ajo që e ka bërë fushatën të çuditshme, është futja e Presidentit të zgjedhur në fushatë. Nuk dua të bëj komente për këtë sepse fokusi ynë në këto 7 ditë të mbetura janë njerëzit dhe ne kemi njerëzit në mendjen, zemrat e tyre, sfidën për të arritur që ti shpjegojmë po se na duhet fuqia e plotë.”, deklaroi Rama.

Comments

comments