Ballina Kryesore Rama i përvishet Metës: Përfshirja e Presidentit, e vetmja çudi e kësaj...

Rama i përvishet Metës: Përfshirja e Presidentit, e vetmja çudi e kësaj fushate

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka thumbuar sërish ish-kreun e LSI-së Ilir Meta. Pas përfundimit të votimit të listës së anëtarëve të Vettingut.

Rama tha jashtë Kuvendit në një deklaratë se çudia e kësaj fushate zgjedhore është përfshirja e Presidentit të zgjedhur.

Rama theksoi se kjo ishte fushata më e qetë që kishte bërë ndonjëherë.

Fushata elektorale të gjithë qytetarët e kanë parë, të gjithë ne e shohim, është fushata më e qetë që kur e mbaj mend unë nga pikëpamja e retorikës, mosndotjes së mjedisit, kemi ndaluar ndotjen e mjedistit me postera, banera, flamuj, fotografira dhe lloj-lloj karagjozllëqesh që e kanë tensionuar jashtëzakonisht shumë fushatën në të shkuarën. Nga fakti që palët sigurisht thumbohen më njëra-tjetrën, sigurisht kanë idetë e tyre, polimizojnë, ka momente kur kalojnë edhe masën e jetës normale por sigurisht brenda normalitetit të plotë. Ajo që e ka bërë fushatën të çuditshme, është futja e Presidentit të zgjedhur në fushatë. Nuk dua të bëj komente për këtë sepse fokusi ynë në këto 7 ditë të mbetura janë njerëzit dhe ne kemi njerëzit në mendjen, zemrat e tyre, sfidën për të arritur që ti shpjegojmë po se na duhet fuqia e plotë.”, deklaroi Rama.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprak5 gjërat të cilat shkatërrojnë ngadalë marrëdhëniet në çift
Artikulli tjetër“Bombardohet” kreu i Policisë së Shtetit/ Vasili: Çako mik i krimit dhe armik i qytetarëve