Ballina Kryesore “Rama po mbështet bandat e trafikantëve, dhe po pengon drejtësinë” reagon Berisha

“Rama po mbështet bandat e trafikantëve, dhe po pengon drejtësinë” reagon Berisha

Sali Berisha pasi ka mbajtur një fjalim të shkurtër në Kuvend ka dalë jashtë për të dhënë një deklaratë për mediat.

Ish-kryeministri akuzon Edi Ramën se mbrojtja që po i bën Tahirit është e turpshme.

“Rama se po mbështet bandat e trafikantëve, dhe po pengon drejtësinë”- shprehet Berisha.

“Siç e shihni ju një bandë që ka trafikuar me makinën e ministrit të Brendshëm dhe mjete të tjera, 30 ton drogë në Itali. Kanë mbështetjen e kryeministrit. Nuk ka në historinë e këtij Parlamenti 27 ditë më të turpshme, kjo është dita e turpit”, tha Berisha.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakEdi Rama shet dëshmitaren e mbrojtur, kundër Saimir Tahirit, ish-kryeministri “plas” bombën
Artikulli tjetërLajmi Fundit/ Kuvendi i thotë “jo” arrestimit të Tahirit