Ballina Kryesore “Rama po mbështet bandat e trafikantëve, dhe po pengon drejtësinë” reagon Berisha

“Rama po mbështet bandat e trafikantëve, dhe po pengon drejtësinë” reagon Berisha

Sali Berisha pasi ka mbajtur një fjalim të shkurtër në Kuvend ka dalë jashtë për të dhënë një deklaratë për mediat.

Ish-kryeministri akuzon Edi Ramën se mbrojtja që po i bën Tahirit është e turpshme.

“Rama se po mbështet bandat e trafikantëve, dhe po pengon drejtësinë”- shprehet Berisha.

“Siç e shihni ju një bandë që ka trafikuar me makinën e ministrit të Brendshëm dhe mjete të tjera, 30 ton drogë në Itali. Kanë mbështetjen e kryeministrit. Nuk ka në historinë e këtij Parlamenti 27 ditë më të turpshme, kjo është dita e turpit”, tha Berisha.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook