Ballina Kryesore Rama publikon transformimin e shkollës së baletit në Tiranë, komentuesi: Po në...

Rama publikon transformimin e shkollës së baletit në Tiranë, komentuesi: Po në shkollat e fshatit kur do vihet dorë…

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama duke vijuar “zakonin” e tij të përditshëm ka zgjedhur që t’i urojë një ditë të mbarë shqiptarëve me disa pamje nga Shkolla e Baletit në Tiranë, ku tregohet transformimi i saj.

Por ashtu si në çdo status që publikon, ka qytetarë që e përgëzojnë për punën e kryer por ka dhe nga ata që e kritikojnë dhe i tregojnë problemet me të cilat përballen.

Një prej tyre i “kujton” kryeministrit shkollat e fshatit dhe e pyet se kur do të vihet dorë mbi to.

 

Statusi i Ramës
“MIRËMËNGJES 😀
dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje nga Shkolla e Baletit Tiranë, një tjetër hapësirë dijesh dhe aftësish e rilindur dhe e transformuar në standarde bashkëkohore 📖🖊🌹”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakFOTO/ Prezantohet bisha e re “BMW M5”, arrin shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë për 3.2 sekonda
Artikulli tjetër“S’u dashurova kurrë në jetë…”, rrëfehet e vetmja e mbetur gjallë e familjes Popa, ja mesazhi që ka për të rinjtë