Ballina Kryesore (RENDITJA) Zyrtarisht Cristiano Ronaldo fiton titullin “Topi i Artë 2017”

(RENDITJA) Zyrtarisht Cristiano Ronaldo fiton titullin “Topi i Artë 2017”

SHPËRNDAJE

Portugezi Cristiano Ronaldo bëhet fituesi i “Topit të Artë 2017” duke barazuar Messin me 5 të tillë.

“France Football” ka nderuar me çmimin prestigjoz për të 5-tën herë Ronaldon, që u cilësua si futbollisti më i mirë i këtij viti.

Vendin e dytë padyshim e ka zënë konkurrenti më i fortë i tij, pikërisht Lionel Messit. Në vend të tretë vlerësohet lojtari tashmë i PSG, Neymar e pas tij portieri Buffon.

Gazeta franceze ka nisur publikimin e renditjes së më të mirëve në sezonin 2016/17, teksa më poshtë mund të zbuloni edhe listën e plotë:

1. Kristano Ronaldo

2. Lionel Messi

3.Neymar

4.Xhanluixhi Buffon

5. Luka Modriç

6. Serxhio Ramos

7. Kilian Mbape

8. Ngolo Kante

9: Robert Levandovski

10: Herri Kane

11: Edinson Kavani

12 : Isko

13 : Luis Suarez

14 : Kevin De Bryne

15 : Paulo Dybala

16 : Marselo

17 : Toni Kros

18 : Antoni Grizman

19 : Eden Hazard

20 : David De Gea

21 : Leonardo Bonuçi dhe Pierr Emerik Aubamejang

23 : Sadio Mane

24 : Radamel Falkao

25 : Karim Benzema

26 : Jan Oblak

27 : Mats Humels

28 : Edin Dzeko

29 : Dris Mertens dhe Felipe Kutinjo

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookSHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakBB: Personeli në spitalet shqiptare s’ka lidhje me shëndetësinë, 35% e stafit nuk janë mjekë
Artikulli tjetërZbulohet sindroma e kanabisit, përdoruesit e vazhdueshëm përjetojnë këto efekte