Ballina Kryesore Romela Begaj shkruan historinë në SHBA, shpallet kampione bote në peshëngritje, ja...

Romela Begaj shkruan historinë në SHBA, shpallet kampione bote në peshëngritje, ja si e urojnë Meta dhe Rama

SHPËRNDAJE

Peshëngritësja e njohur shqiptare, Romela Begaj ka marrë pjesë në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo ka dhuruar një spektakël të jashtëzakonshëm ku mori medaljen e artë në shkëputje dhe të argjendtë në dygarësh, për peshën 69 kilogram.

Nuk kanë munguar komplimentet nga qeveritarët ndër të cilët janë presidenti dhe kryeministri të cilët uruan Romelën për performancën e shkëlqyer në SHBA.

Postimi i Metës:

Të dashur miq, dua t’ju uroj një ditë të mbarë me këtë foto të Romela Begaj, e cila fitoi medaljen e artë për Shqipërinë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes. 

Postimi i Ramës:

Një lajm i bukur frymëzues në këtë situatë të vështirë:
ROMELA BEGAJ KAMPIONE E BOTËS

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

SHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakEMRI/ Aksident në Durrës, autobuzi përplas makinën, arrestohet shoferi i dehur
Artikulli tjetërIGJEUM publikon raportin: Ulet rreziku i përmbytjeve