Ballina Kryesore Rritja e çmimit të ujit/ Vasili i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Bashës:...

Rritja e çmimit të ujit/ Vasili i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Bashës: Po vazhdon të vjellësh çorbën e gëlltitur në 18 maj

SHPËRNDAJE

Pasi pak më parë lideri i PD-së sulmoi LSI-në, ka ardhur dhe reagimi i këtyre të fundit, lidhur me vendimin e Këshillit Bashkiak për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm.

Ish-kreu i LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se “Marrëveshja e turpit” e 18 majit Rama-Basha vijoi dhe dje në Bashkinë e Tiranës.

Vasili akuzon Bashën se po vjell çorbën që gëlltiti në 18 maj, duke dëmtuar rëndë interesat e qytetarëve të thjeshtë.

Mesazhi i Vasilit

“Marrëveshja e turpit” e 18 majit, Basha-Rama, që shkatërroi zgjedhjet e 25 qershorit, vazhdoi edhe dje në bashkinë e Tiranës.
PD tundi dynjanë se gjoja nuk do të shkonte në mbledhje të këshillit bashkiak, ndërsa në realitet shkoi, sepse u shit për kreditë e shtëpive të miqve e klientëve dhe legjitimoi rritjen e çmimit të ujit dhe koncesionit të shkollave.
Çorba e gëlltitur në 18 maj nga PD dhe Basha, vazhdon të villet përditë duke dëmtuar rëndë interesat e qytetarëve të thjeshtë, siç u bë bashkëfajtore në blerjen dhe vjedhjen e votës edhe në 25 qershor.

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprakRritja e çmimit të ujit/ Basha sulmon LSI dhe PDIU: Jeni vegla në duart e Ramës
Artikulli tjetërVijon lufta kundër kanabisit, asgjësohen 507 bimë kanabis në Krujë, arrestohen dy persona, procedohet kryeplaku