Ballina Kryesore Ruçi tregohet i “ashpër” në Kuvend ndërpret seancën dhe kritikon kryetarët e...

Ruçi tregohet i “ashpër” në Kuvend ndërpret seancën dhe kritikon kryetarët e grupeve parlamentare

SHPËRNDAJE

Kuvendi ishte përcaktuar që të niste punimet në orën 11:00, por kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka ndëprerë seancën plenare , duke kritikuar kryetarët e grupeve parlamentare, pasi nuk kanë qenë korrekt në dorëzimin e emrave të propozuar prej tyre.

Kjo ka qenë arsyeja që kreu i Parlamentit, Gramoz Ruçi kërkoi pushim deri sa të zbardhen emrat.

“Sic kam premtuar që do të jemi rigoros për fillimin e punimve të kuvendit. Po e filloj vërejtjen e parë me mungesën e korrektësisë të kryetarëve të grupeve parlamentare që nuk mund të vazhdoj më tej, prandaj ju lutem pak pushim dhe pak durim sa të zbardhen propozimet e drejtuesve të grupeve parlamentare që ju keni zgjedhur”, deklaroi Ruçi.

Menjëherë pas kësaj, 4 deputetë të rinj të PD-së morën fjalën ku kërkuan regjistrimin në procesverbal të votës së tyre kundër qeverisë.

Bëhet fjalë për deputetet e rinj demokratë Andon Frrokaj, Klevis Balliu, Xhemal Gjunkshi dhe Lorenc Luka.

“Vota ime ka qenë kundër, kam votuar me karton, të lutem të regjistrohet”, ka thënë Klevis Balliu.

Kryeparlamentari e ka quajtur njerëzore diçka të tillë dhe dha urdhër që vota të regjistrohet.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakVIDEO/ Pasuritë e krijuara nga veprimtaritë kriminale, policia blen 3 automjete me paratë fondet e konfiskuara
Artikulli tjetër“5 mijë dollarë kush i shkul një fije floku Clinton”, burg për shqiptarin më të urryer në botë, Martin Shkreli