Ballina Kryesore Seanca e pasdites, Paloka zbulon planin e PD: Nëse Gramoz Ruçi do...

Seanca e pasdites, Paloka zbulon planin e PD: Nëse Gramoz Ruçi do të bëhet kryetar i Kuvendit me votat e PS, ne…

SHPËRNDAJE

Pasi seanca e parë plenare e Kuvendit të ri u mbyll duke zgjatur vetëm pak minuta, në seancën e orës 18:00 pritet votimi i Gramoz Ruçit për kryetar Kuvendi.

Pasi PD është shprehur kundër Ruçit si kryetar Kuvendi, të njëjtën gjë dhe LSI, në një prononcim për mediat, deputeti demokrat Edi Paloka ka zbuluar planin e PD për seancën e orës 18:00 ku do të votohet Gramoz Ruçi.

Sipas Palokës nëse Gramoz Ruçi do të bëhet me votat e PS-së, ashtu siç pritet të ndodh, Partia demokratike do t’i bashkohet protestës së të përndjekurve.

“Ne do të votojmë kundër Gramoz Ruçit për të gjitha ato arsye që i kemi thënë deri më sot. Nëse do të bëhet kryetar me votat e socialistëve, siç pritet të ndodhë, ne do t’i bashkohemi protestës së të përndjekurve”.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakVIDEO/ Manchester City i pamëshirshëm ndaj Liverpool, e shpartallon 5-0 në “Etihad Stadium”
Artikulli tjetërNgjela ironizon raportin Rama-Erdogan: Kryeministri vesh ministrat me brekushe, gratë me çitjane