Ballina Kronike Shijak/ Atentat me “kallash” biznesmenit (EMRI)

Shijak/ Atentat me “kallash” biznesmenit (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Shijak pranë fshatit Xhafëzotaj. Një biznesmen ka rënë pre e një atentati. Ai ka qenë duke udhëtuar me makinë kur një person ende i paidentifikuar ka qelluar me kallashnikov ne drejtim të mjetit.

Fatmirësisht nga të shtënat në ajër nuk ka persona të lënduar. Ndërkohë, policia është njoftuar për rastin, ndërsa ndodhet në vendin e ngjarjes, ndërsa po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit si dhe rrethanat e ngjarjes.
vijon