Ballina Kryesore Shkarkimi i drejtorit të Policisë së Shtetit, Basha: Haki Çako “kokë turku”,...

Shkarkimi i drejtorit të Policisë së Shtetit, Basha: Haki Çako “kokë turku”, kupola e drogës drejtohet nga Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas shkarkimit nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako.

Sipas Bashës, largimi i Çakos është një hap i vonuar, ndërsa e cilëson ish-drejtorin e Policisë si një kokë turku.

“Është një hap i vonuar, është një tjetër tregues i krizës së thellë në të cilin e ka zhytur krimi institucionin e policisë. Është një kokë turku, pasi kupola e krimit drejtohet nga Rama dhe nga Fatmir Xhafa”, tha Basha.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookFOTO/ Shfaqet në publik Adriatik Llalla, kapet “mat” në kafe duke biseduar me….

“Kush mban përgjegjësi për mospërmbushjen e standardeve të sigurisë në shkolla?”

U shtrua me urgjencë në spital, kjo është gjendja shëndetësore e Tinka Kurtit

Grabitje me maska në Fier, ja shuma që u mor nga pika e këmbimit valutor

Familjarët e Klemend Balilit padisin policinë, gjykata pezullon urdhrin e Haki Çakos

Kryemadhi mesazh për të rinjtë: Dilni protestoni për Shqipërinë që ëndërroni, mos lejoni kërcënimet e Ramës…

Donald Lu ka një mesazh të fortë për klasën politike: Jepini fund …

Raporti/ Cilat janë degët më të kërkuara nga studentët?

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital, mjekohej prej kohësh nga….

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Artikulli paraprakSherr në një gjimnaz në Gjirokastër, goditet me thikë nxënësi
Artikulli tjetërI qëllojnë me armë makinës së sulmuesit në Gjermani, shkak origjina e tij