Ballina Kryesore “Shkundet” Organi i Akuzës, Arta Marku me dorë të hekurt, merr një...

“Shkundet” Organi i Akuzës, Arta Marku me dorë të hekurt, merr një tjetër vendim për prokurorët

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka marrë një tjetër vendim të rëndësishëm në Organin e Akuzës, pas lëvizjeve të disa drejtuesve të prokurorive.

Marku ka urdhëruar ngritjen e një grupi pune për procedimet disiplinore të prokurorëve. Sipas ndryshimeve të reja ligjore, kryeprokurores i jepet e drejta për procedime disiplinore të prokurorëve në rast të shkelje në punën e tyre.

Fillimisht, grupi i punës do të fillojë inspektimin nga Prokuroria e Përgjithshme dhe më gjerë, ndërkohë që aktualisht po formulohet drafti përkatës.

Grupi i punës do të bëjë verifikimet e shkeljeve në punën e prokurorëve, duke inspektuar kështu punën në të gjitha prokuroritë. Pas verifikimit mund të nisë edhe procedimi disiplinor për shkeljet e prokurorëve.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakSpektakël në Las Vegas, muzikë dhe striptiste robot
Artikulli tjetërPrishja e pallatit në Vlorë, Strasburgu “rrëzon” qeverinë Rama: Të paguajë 13 mln Euro për banorët