Ballina Kryesore Shpërthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon të “hapim” kufirin me Kosovën

Shpërthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon të “hapim” kufirin me Kosovën

I ftuar në emisionin “Përballë” të Lutfi Dervishit, ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ku komentoi aktualitetin politik.

Ministri Majko zbuloi arsyet që sipas tij pengojnë lëvizjen e lirë të mallrave mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Sipas Majkos, janë bizneset që nuk lejojnë hapjen e kufirit me Kosovën, pasi kanë interesin e tyre.

“Pas nesh qëndrojnë bizneset dhe bizneset na thonë “prit, kujdes, mos hap kufirin, se më duhet mua koncesioni atje, mos ma hap kufirin se më ul mua çmimin e mallrave, nuk më duhet mua politika, se më intereson më mirë të hyjë malli nga ky drejtim se sa nga ai drejtim. Pavarësisht se duket sikur po qeveris politika, gjithmonë e më tepër rregullin po e vendos biznesi”, tha ministri Pandeli Majko.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookKryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakGjermania në ngërç politik, Merkel merr vendimin e rëndësishëm
Artikulli tjetërE dashura e lë Stresin të presë dy orë në rrugë?