Ballina Kryesore Skandal/ Shefi i ShKB “tradhton” kapelen e shtetit dhe vendos atë të...

Skandal/ Shefi i ShKB “tradhton” kapelen e shtetit dhe vendos atë të PS

SHPËRNDAJE

Disa ditë më parë Kryeministri Rama nga Kuçova ju bëri thirrje punonjësve të policisë që të dilnin derë më derë dhe të mblidhnin vota për Partinë Socialiste.
E duket se thirrja e tij nuk ka shkuar dëm pasi sot Memo Çela, shef i Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm në Ministrinë e Brendshme ka hequr kapelen e policit për ta zëvëndësuar me atë të PS.

Sot gjatë mitingut të PS në Vorë kamerat kanë fotografuar Shefin e Kontrollit Brendshëm i cili ka vënë kokë kapelen e PS-së.

Duke qenë se shefi i SHKB ka shkelur mbi rregullat e vendosura në marrëveshjen Rama-Basha, i mbetet Ministrit teknik të PD-së që të marrë masa për këtë rast flagrant.

 

Comments

comments