Ballina Kryesore Skandal/ Shefi i ShKB “tradhton” kapelen e shtetit dhe vendos atë të...

Skandal/ Shefi i ShKB “tradhton” kapelen e shtetit dhe vendos atë të PS

SHPËRNDAJE

Disa ditë më parë Kryeministri Rama nga Kuçova ju bëri thirrje punonjësve të policisë që të dilnin derë më derë dhe të mblidhnin vota për Partinë Socialiste.
E duket se thirrja e tij nuk ka shkuar dëm pasi sot Memo Çela, shef i Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm në Ministrinë e Brendshme ka hequr kapelen e policit për ta zëvëndësuar me atë të PS.

Sot gjatë mitingut të PS në Vorë kamerat kanë fotografuar Shefin e Kontrollit Brendshëm i cili ka vënë kokë kapelen e PS-së.

Duke qenë se shefi i SHKB ka shkelur mbi rregullat e vendosura në marrëveshjen Rama-Basha, i mbetet Ministrit teknik të PD-së që të marrë masa për këtë rast flagrant.

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprakLSI ngre “shpatat” ndaj Ramës, bën premtimin e saj ndaj banorëve të Vorës
Artikulli tjetërVideo/ Shpërthen Ronela Hajati: Ja pse nuk gjej burrë, meshkujt janë injorantë