Ballina Kryesore Takimi kokë më kokë me kryeprokuroren Marku, ambasadorja Vlahutin del e buzëqeshur...

Takimi kokë më kokë me kryeprokuroren Marku, ambasadorja Vlahutin del e buzëqeshur (Foto)

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka zhvilluar një takim me ambasaroren e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin.

Takimi, i cili vjen në një moment kur institucionet e Prokurorisë në rrethe janë përfshirë nga një valë ndryshimesh, zgjati 50 minuta.

Ky është takimi i parë i Kryeprokurores që prej marrjes së detyrës, ndërkohë që më herët ka takuar ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu, por dhe ambasadorë të tjerë në vendin tonë.

Në takim ishte i pranishëm edhe zv.drejtori i Shërbimit Informativ Shtetëror, Helidon Bendo, Drejtori i Pëgjithshëm i Komanduar i Policisë së Shtetit, Rebani Jaupaj, si dhe Drejtori i SHÇBA-së, Eduart Merkaj.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
“Ma vrau ai plehra para syve, e kapi dhe…”, zbardhet dëshmia rrënqethëse e motrës së Arielës

Kastriot Myftaraj: Kush është oligarku me 5 yje qeveritare, çfarë fshihet pas tij (Emri)

Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen dy persona në Vlorë (Emrat)

Vrasja e Arielës, sociologu shpërthen ndaj gazetarëve: Derdimenë! Nuk të lini as të vdesësh rehat!

“Si u mashtruan paturpësisht banorët e Verrisë për inceneratorin e plehrave nga Edi Rama”

Historia e dashurisë që në gjimnaz për Arielën, familja e Aldisonit thotë se…

Ngjela i përmend me emra: Ja kush janë të korruptuarit e antishqiptarët që nuk punojnë, por fshehin…

“Arielën e dashuronte që i vogël, por…” shoku i ngushtë tregon ndenjat dhe mëritë e Aldisonit

Forumi Ekonomik Botëror jep alarmin: Pabarazia dhe varfëria në Shqipëri janë rritur në 5 vitet e fundit

U shemb përtokë me 5 plumba, zbardhet telefonata e fundit e Arielës

Artikulli paraprak“Njeriu i Pyllit”- Orangutangu, i ndryshëm nga majmunët e tjerë
Artikulli tjetërDenoncimi/ “Si u rrah dhe mor peng punonjësi i SHISH në parcelat e hashashit nga Habilajt”