Ballina Aktualitet “Ti fle në vilë, shqiptarët nuk kanë bukë…”, kryeministri Rama kapet me...

“Ti fle në vilë, shqiptarët nuk kanë bukë…”, kryeministri Rama kapet me komentuesit: Bëji hyzmet punës, mos u merr me çështje që si kap rradakja jote

Kryeministri Rama vijon të mbetet një nga politikanët më aktivë në rrjetet sociale ku veçse poston të gjitha lajmet e mira që ka ai për vendin tonë nuk harron të replikojë dhe me qytetarët e ndryshëm të cilët komentojnë në statuset që ai poston.

Një komentues i ka shkruar në statusin që ai publikoi pak orë më parë : “Gati për të nisur rrugën e re. Lehtësim drastik i burokracisë për qytetarët e biznesin. Fuqizim i shërbimeve. Rritje ekonomike mbi 5% në 2019”

Menjëherë pas komentuesit ka qenë dhe kryeministri i cili ka replikuar në mënyrën e tij të veçantë.

Replikat mes kryeministrit dhe komentuesit :

KOMENTUESI: Ka 25 vjet Shqiperia qe genjehet nga politikanet.
Ju keni vilen n Surrel jetoni rehat nderkohe ka mijera qe nk kane buke te hane por kujt i plasi potitikanet jetojne neper vila dalin vetem 1 muaj per t kerkuar voten. Zhgenjim i madh te djathte e te majte gjithe nje fytyre kane
EDI RAMA: Edi Rama O Marsel ti mbase me do mua te pastrehe, po nuk jam i pastrehe dhe me vjen keq per ty ne kete rast, por ama sa per vilen sic e quan ti eshte thjesht nje nga qindramijera shtepite qe jane ndertuar ne Shqiperi, packa se ty e ca si ty mund t’i ngaterroje forma e pazakonshme e saj po edhe ketu me vjen keq qe s’ju ndihmoj dot! Sa per daljen 1 muaj per te kerkuar voten, i’a ke futur po aq kot sa me shtepine po s’ka problem, nderkohe qe nje keshille kam per ty: Mos i’a qaj hallin Shqiperise zotrote se ka kush i’a qan dhe po ta kujtoj nese e ke harruar apo po ta tregoj nese s’e ke ditur ndonjehere, qe populli na ka dhene me shume vota se kater vjet me pare! Keshtu qe beji hyzmet vetes e punes atje ku je e mos merr persiper te flasesh per gjera qe nuk t’i rrok si duhet rradakja.