Ballina Aktualitet Tjetër tërmet “shkund” sërish Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

Tjetër tërmet “shkund” sërish Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

Një tjetër tërmet ka goditur Shqipërinë pak minuta më parë.

Këtë herë ka qenë një tërmet 3.5 ballësh i shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 6 kilometra nga Lushnja, ndërsa thellësia ka qenë 4 km.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në Lushnje, Berat, Fier, Durrës dhe Tiranë, ndërkohë sipas raportimeve paraprake nuk ka të dhëna për dëme materiale.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook