Ballina Kryesore U la jashtë kabinetit qeveritar, ja detyra e re që Rama i...

U la jashtë kabinetit qeveritar, ja detyra e re që Rama i cakton ish-ministrit të Brendshëm

Edhe pse mbeti jashtë zgjedhjes së kryeministrit Rama për kabinetin e ri qeveritar, ish-ministrit të Brendshëm i është caktuar një detyrë e rëndësishme në Partisë Socialiste.

Kryeministri Rama njoftoi në mbledhjen e grupit të PS se Saimir Tahiri do të marrë detyrën e Koordinatorit Kombëtar për Bashkëqeverisjen.

“Do fillojmë menjëherë punën në terren duke emëruar një koordinator kombëtar për bashkëqeverisjen që do jetë Saimir Tahiri, që do të thotë që platforma dixhitale e bashkëqeverisjes nuk do jetë website i radhës, por mekanizëm i gjallë njerëzish që do e përdorin për të realizuar implementimin e tre pikave kyçe, njerëzit duan pastrim të gjithë mekanizmit te shtetit nga grabitqarët, duan shërbim për cdo nevojë dhe mbi çdo te drejtë që jua jep kushtetuta, ndëshkim të atyre që behën pengesë. Këto tre gjëra mund ti realizojmë përmes bashkëqeverisjes, përfshirjes së tyre në qeveri realisht”, u shpreh Rama.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook