Ballina Kryesore Vasili zbulon se si do të votojë LSI për Qeverinë “Rama 2”...

Vasili zbulon se si do të votojë LSI për Qeverinë “Rama 2” dhe Gramoz Ruçin si kryetar Kuvendi

SHPËRNDAJE

Kur ka ngelur dhe një ditë para seancës së parë të sesionit të ri parlamentar ku pritet votimi i qeverisë “Rama 2” dhe kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, LSI ka marrë vendimin se si do të votojë.

Në një prononcim për mediat, kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili u shpreh se LSI do të votojë kundër Gramoz Ruçit si kryetar Kuvendi po ashtu dhe për qeverinë “Rama 2”.

“Vota jonë do të jetë kundër Ruçit si Kryetar i Parlamentit. Nuk e votojmë qeverinë “Rama 2”. Qeverinë “Rama 2” nuk e kanë votuar 80% e shqiptarëve” deklaroi Vasili.

Ndërsa ende nuk dihet qëndrimi i Partisë Demokratike, e cila sot në orën 18:00 do të mbledhë grupin parlamentar ku do të vendosin në lidhje me votimin pro ose kundër për qeverinë “Rama 2” dhe Gramoz Ruçin si kryetar të Kuvendit të Shqipërisë.

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakInteresante/ Kjo është historia që fshihet prapa ditës tuaj të lindjes. Zbulojeni!
Artikulli tjetërEKSKLUZIVE/ Fotot pas mesnate, Ilda Bejleri kapet “mat” me deputetin më të ri të PD-së