Ballina Kronike Vdekja e shtatzënës në maternitet, policia jep detajet e para: Ja çfarë...

Vdekja e shtatzënës në maternitet, policia jep detajet e para: Ja çfarë ndodhi

Pas lajmit të vdekjes tragjike të 28-vjeçare nga Vlora gjatë lindjes, policia ka dhënë detajet e para mbi ngarjen e rëndë.

Sipas policisë, shtetasja me inicialet E.B., 28-vjeçe, sipas verifikimeve paraprake, ka humbur jetën në maternitet pasi ka lindur një foshnjë.

Ndërkohë që grupi hetimor së bashku me ekspertizën mjeko ligjore, po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i Policisë

“Më datë 11.09.2017, në Sallën Operative Vlorë ka ardhur një telefonatë se në Spitalin Rajonal Vlorë ka humbur jetën një shtetase.
Policia ka shkuar në vendngjarje dhe nga verifikimi paraprak ka rezultuar se shtetësia E.B., 28 vjeçe, ka humbur jetën në maternitet pasi ka lindur një foshnje.
Grupi hetimor së bashku me ekspertët ligjore janë duke kryer veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanve të ngjarjes”