Ballina Kronike Veliaj : Do të investojmë në çdo lagje

Veliaj : Do të investojmë në çdo lagje

SHPËRNDAJE

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj deklaroi se “ndryshimet kanë filluar të ndihen edhe nëpër lagjet e Tiranës”, gjatë një takimi me banorët e njësise numër 3.

“Njerëzit nuk jetojnë në sheshin “Skënderbej”, por në lagje. Ne do të vazhdojmë investimet nëpër lagje. Deri në fund të mandatit pritet të ndërhyjmë në 200 blloqe”, tha Veliaj.

Kryebashkiaku sulmoi edhe kandidatët e Partisë Demokratike, Gert Bogdanin dhe Gent Strazimirin, duke thënë se janë personat që “shkatërruan lodrat e fëmijëve”.

“Ata thonë na sillni edhe një herë ne që fjetëm gjumë sepse kësaj here jemi ndryshe. Ne e mbajmë mend Tiranën e vitit 2005, kur ishin në pushtet. E mbajmë mend si u prish “Zogu i Zi”. Këta prishin investimet publike sa herë janë në pushtet, ne do të vazhdojmë punën”, ”, deklaroi Veliaj.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakBerisha akuzon rëndë : Qeveria e përfshirë në sulmin kimik terrorist ndaj opozitës
Artikulli tjetërPrezantohet laptopi më i hollë në botë