Ballina Aktualitet VIDEO/ Drogë nga Shqipëria drejt Italisë, super operacion në Bari, 43 të...

VIDEO/ Drogë nga Shqipëria drejt Italisë, super operacion në Bari, 43 të arrestuar (Emrat e shqiptarëve)

Policia italiane ka arrestuar dhjetëra anëtarë të dy organizatave të mëdha të trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Italisë gjatë mëngjesit të sotëm.

Finalizimi i operacionit “Shefi” ka vënë në pranga 43 persona, 20 prej tyre shqiptarë. Të arrestuarit akuzohen për trafik marijuane, kokaine dhe hashashi.

Në operacion janë përfshirë DIA, Guardia di Finanzia, Interpol dhe Policia Shqiptare.

Sipas mediave italiane, droga trafikohej me mjete lundruese nga Shqipëria drejt rajonit të Puglia-s.

Hetimet kanë nisur në vitin 2016 nga antimafia e Barit.

Emrat e shqiptarëve të arrestuar

1-Dritan Naci, 31 vjeç

2-Mariglen Shusha, 31

3-Marlian Aliaj, 22

4-Andi Peshku, 24

5-Vullnet Daci, 28

6-Gezim Bircaj, 53

7-Malton Lleshi, 34

8-Fiqiret Seferi, 53

9-Ernest Peza, 26

10-Leonidha Sejdiaj, 51

11-Elton Ismaili, 38

12-Ferhat Hajdini, 44

13-Vullnet Cila, 38

14-Shpetim Shehi, 38

15-Donial Drolli, 28

16-Ibrahim Xhihani, 25

17-Ergen Seferi, 27

18-Arian Kërtusha, 47

19-Senat Hallunaj, 22

20-Hamid Seferi, 24

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook