Ballina Kryesore VIDEO/ Humbja e Anglisë ndaj Kroacisë, ja çfarë i tha Rama kryeministres...

VIDEO/ Humbja e Anglisë ndaj Kroacisë, ja çfarë i tha Rama kryeministres britanike pas përfundimit të ndeshjes

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka ndjekur minutat e fundit të ndeshjes gjysmëfinale mes Anglisë dhe Kroacisë përkrah disa prej drejtuesve të tjerë të shteteve që ishin të pranishëm në një samit ndërkombëtar të NATO-s.

Rama ka bërë publike një video ku të gjithë liderët janë mbledhur rreth një telefoni dhe shohin ndeshjen Kroaci-Angli.

Pas përfundimit të ndeshjes, Rama ka ngushëlluar kryeministren britanike me batutën ironike “Po vjen në shtëpi”.

“Kupa e Botës po vjen në Ballkanin Perëndimor, e bëtë diçka për Ballkanin Perëndimor”, tha duke qeshur ai dhe duke marrë “falënderimet” nga Mej.

Minuta e fundit… 😊

Posted by Edi Rama on Wednesday, July 11, 2018

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook