Ballina Kryesore VIDEO/ Ish-deputeti i PD-së zbulon live: Ju tregoj me sa lekë blihet...

VIDEO/ Ish-deputeti i PD-së zbulon live: Ju tregoj me sa lekë blihet vota në Durrës

SHPËRNDAJE

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Mark Marku, i ftuar sot në emision “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu pretendoi live se në qytetin e Durrësit ka nisur blerja e votës. Madje ai ka zbuluar edhe çmimin e saj.

Sipas Mark Markut është ndërtuar një sistem kapilar i blerjes së votës, madje sipas të dhënave nga terreni, ai ka bërë me dije se vota blihet sot në Durrës për 50 mijë lekë. Por gazetari Armand Shkullaku i tha se në fakt raportimet bëjnë fjalë për 50 euro/vota.

Marku këmbënguli gjithashtu se po bëhet një agresion i paparë i votës përmes parash. Ai tregoi se këto raste edhe pse të veçuara janë ngjarje shumë të vogla për të treguar anën reale se çfarë po ndodh realisht në Durrës dhe disa qytete të tjera.

“Ka të dhëna që nga bankat janë tërhequr shuma të mëdha parash dhe prokuroria duhet të hetojë në lidhje me këto raste, sepse ato po hidhen në fushatë”, – paralajmëroi Mark Marku.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakYlli Rakipi i përgjigjet Ramës: Ja pse nuk erdha për intervistë në Gjirokastër
Artikulli tjetërRama nuk ka turp ta thotë: “Koncensionet janë krenaria ime”. Por gazetari i përvishet keq