Ballina Aktualitet VIDEO/ Rama e nis ditën me ftesë për të gjitha familjet shqiptare

VIDEO/ Rama e nis ditën me ftesë për të gjitha familjet shqiptare

Kryeministri Edi Rama publikon në faqen e tij në “Facebook”, video për të sensibilizuar familjet shqiptare për permiresimin e sistemit në tregtine e mishit.

Kryeministri shprehet se bashkëpunimi i ndërsjelltë me qeverinë dhe qytetarët mund të shërbejë për të patur cilësi dhe siguri më tepër të produkteve të mishit.

“MIRËMËNGJES 

dhe me këtë ftesë për të bashkuar forcat me çdo familje shqiptare në garantimin e ligjshmërisë e standardeve në tregëtinë e mishit në vend, për sigurinë dhe cilësinë që duam në tryezat tona, ju uroj një ditë të mbarë“, thotë Rama.

PËR SIGURINË USHQIMORE QË DUAM

MIRËMËNGJES 😃dhe me këtë ftesë për të bashkuar forcat me çdo familje shqiptare në garantimin e ligjshmërisë e standardeve në tregëtinë e mishit në vend, për sigurinë dhe cilësinë që duam në tryezat tona, ju uroj një ditë të mbarë 🌹

Posted by Edi Rama on 11.01.2018

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
FOTO/ Shfaqet në publik Adriatik Llalla, kapet “mat” në kafe duke biseduar me….

“Kush mban përgjegjësi për mospërmbushjen e standardeve të sigurisë në shkolla?”

U shtrua me urgjencë në spital, kjo është gjendja shëndetësore e Tinka Kurtit

Grabitje me maska në Fier, ja shuma që u mor nga pika e këmbimit valutor

Familjarët e Klemend Balilit padisin policinë, gjykata pezullon urdhrin e Haki Çakos

Kryemadhi mesazh për të rinjtë: Dilni protestoni për Shqipërinë që ëndërroni, mos lejoni kërcënimet e Ramës…

Donald Lu ka një mesazh të fortë për klasën politike: Jepini fund …

Raporti/ Cilat janë degët më të kërkuara nga studentët?

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital, mjekohej prej kohësh nga….

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Artikulli paraprakShpërthen deputetja e PD: Gafat s’kanë fund, shikoni pse e kanë gjobitur makinën
Artikulli tjetërMeta takohet me presidenten kroate, ja për çfarë ranë dakord