Ballina Kryesore VIDEO/ Skiatorët kuq e zi në Kore, ja kalimi përshëndetës i shqiptarëve...

VIDEO/ Skiatorët kuq e zi në Kore, ja kalimi përshëndetës i shqiptarëve pëfaqësues në lojërat olimpike

Koreja , ka qenë vendi i përzgjedhur nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, për zhvillimin e lojërave Olimpike dimërore.

Ndër 90 shteteve pjesëmarrëse, në këtë ceremoni lojërash dimërore, renditet edhe Shqipëria me përfaqësuesit e saj në këtë sport.

Në delgacionin shqiptar, megjithëse gjasat janë jo shumë të mëdha për medalje, kanë marrë pjesë edhe sportistë skiatorë, në kuadrin e përfaqësimit kombëtar.

Në një kalim përshëndetës, shqiptarët duken krenarë dhe të lumtur, të veshur me kuq e zi duke valëvitur flamurin, e duke përshëndetur të pranishmit.

LEXO EDHE:  "Shkurtabiqi me raketa" kundër "plakut të çmendur" dhe pjesës tjetër të botës

Në video shihet tepër entuziast edhe njëri nga përfaqësuesit shqiptarë të lojërave olimpike dimërore Erion Tola, së bashku me Suela Mehilin, një tjetër përfaqësuese e cila bën hapjen dinjitoze të kalimit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook