Ballina Kryesore Ylli Manjani nuk i kursen ironitë lidhur me situatën e zjarreve në...

Ylli Manjani nuk i kursen ironitë lidhur me situatën e zjarreve në Shqipëri : “Vendi po ndriçon…jo nga dritat por nga flakët”

Ish-ministri i drejtësisë ka reaguar sot pas zjarreve të shumta në të gjithë Shqipërinë që nga veriu deri në jug. Reagimi i Manjanit vjen pas disa daljeve të një pas njëshme të  Lëvizjes Socialiste për Integrim lidhur me ituatën në vend nga zjarret.

Manjani nëpërmjetë një statusi në rrjetet sociale shprehet se  Shqipëria po ndriçon nga drita e partisë.

“Shqipëria po ndriçon nga veriu në jug. Flaka i është vënë literalisht. Ditën ka pak tym, por natën ndriçon mirë. Kjo është drita e partisë!”, shkruan Manjani

Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakFoto Galeri/ Angela Martini poston foto nga Ibiza, më seksi se kaq nuk e keni parë ndonjëherë
Artikulli tjetërPas grushtave në rrugë, pogradecari shkon në shtëpi dhe merr kallashin por…