Ballina Kryesore Zbulohet tabulati/ Votimi i qeverisë në Kuvend, si i bëri Rama 78...

Zbulohet tabulati/ Votimi i qeverisë në Kuvend, si i bëri Rama 78 vota, tetë deputetët e PD që munguan

SHPËRNDAJE

Kuvendi votoi sot me 78 vota pro dhe 51 kundër kabinetin e ri qeveritar të drejtuar nga kryeministri Edi Rama dhe programin e tij qeverisës për 4 vitet e ardhshme.

DuaLajm.com” ka siguruar procesverbalin e rezultatit të votimit ku vihet re se përveç 74 deputetëve të Partisë Socialiste, kanë votuar pro edhe deputeti i PSD-së, Tom Doshi si edhe 3 ligjvënësit e PDIU-së, Bujar Muça, Reme Lala dhe Aqif Rakipi.

Të pranishëm në seancë por që nuk kanë marrë pjesë në votim, sipas procesverbalit, rezulton ish-kryeministri, Sali Berisha si edhe deputetët e tjerë të PD-së, Klevis Balliu, Xhemal Gjunkshi, Dashamir Shehi, Andon Frrokaj, Lorenc Luka dhe Tritan Shehu.

Ndërkohë bie në sy fakti se në procesin e votimit nuk ka marrë pjesë deputeti i PD-së, Eduard Halimi si edhe 3 ligjvënësit e LSI-së, Lefter Koka, Agron Çela dhe Vangjel Tavo.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakReceta e Gatimit/ Si të gatuajmë supë me panxhar dhe salcë kosi
Artikulli tjetërEMRAT/ Zbulohen njerëzit më të pasur të Shqipërisë, në listë një grua dhe një deputet