Në të katër skajet e planetit, ka ujëvara madhështore në të cilat natyra ofron një spektakël fantastik.

Ujëvarat janë një nga shfaqjet më mbresëlënëse dhe madhështore të natyrës.

Uji ofron një spektakël të vërtetë të madhështisë dhe me zërin e tij të fuqishëm është një nga tingujt më intensivë dhe shqetësues që mund të imagjinohet.

Këtu janë dhjetë ujëvara mbresëlënëse, të gjitha për t’u admiruar.

Image

ItaliImage

Kjelfossen – NorvegjiImage

Kaskada DetiffossImage

Kaskada Nachi – Japoni.Image

Kaskada Jog, IndiImage

Kaskada Vittoria – Zambia.Image

Salto Kukenan – Venezuela.Image

Kaskada Iguazu – Brazil – ArgjentinëImage

Kaskada e Niagarës – SHBA – Kanada.Image

Salto Angel – Venezuela.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook