Në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, u diskutua çështja e ARMO-s, kompanisë së naftës, që më dy rafinertitë e saj të Ballshit dhe të Fierit është kthyer në një kompani që grumbullon vetëm borxhe, duke mbërritur sot në një pikë kritikë: lënien në rrugë të më shumë se 1200 punëtorëve.

Sipas shifrave zyrtare janë të paktën 704 milionë dollarë të humbura nga veprimtaria e kompanisë që tashmë ka shkuar në faliment. Tabelat më poshtë, ju njohin me borxhet konkrete të kompanisë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook