Të gjithë e dimë se shëndeti ynë varet kryesisht nga ushqimi që ne zgjedhim që të konsumojmë.

Prandaj duhet të kemi kujdes të shtuar që ushqimet që zgjedhim, përpos që duhet të na shijojnë, duhet t’i bëjnë mirë organizmit tonë.

Pavarësisht kësaj, shpesh herë ushqimet që ju zgjidhni t’i kombinoni mund të mos jenë aq të shëndetshme për ju.

Më poshtë po ju sjellim kombinimet e ushqimeve që më mirë është që t’i shmangni.

– Kakao + qumësht

– Sallatë + sos limoni ose uthulle

– Pasta me djathë dhe domate

– Vezë + proshutë

– Drithëra + lëng portokalli

– Pica + lëngje të gazuara

– Bukë gruri + xhem

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook