Te Fundit

Kulture

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste

TIRANE Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia,...

“Athina e artit”, thirrje artistëve për të zbukuruar kryeqytetin

GREQI Kryetari i qytetit të Athinës Giorgos Kaminis krijoi Partneritetin e Athinës, një organizatë jofitimprurëse për një program arti të titulluar “”Kjo është Athina urbane”....

Itali/ Hapet klasa e re, 200 shqiptarë do mësojnë...

Me veshjen kombëtare shqiptare, me flamuj kuq e zi dhe me tortë me simbolin e shqiponjës, dhjetëra fëmijë shqiptarë  iu gëzuan faktit të hapjes...

Myslimanë e të krishterë bashkë. Gjergj Fishta dhe Luigj...

“Paris-Midi” ka botuar, të dielën e 16 marsit 1919, në ballinë, një shkrim në lidhje me emërimin, 100 vite më parë, të Luigj Bumçit...

Sikur Katedralja Notre-Dame…

Sikur Katedralja NotreDame të kishte pasur fatin e zi të lartohej në Shqipëri dhe befas, një ditë të mallkuar, ta shihte veten të përfshirë...

Historia e basketbollistes bukuroshe, kush është kapitenia e Kombëtares...

UVIL ZAJMI Një vajzë e re, e bukur, elegante, sportiste, por edhe balerinë e aktore, një “Miss”, i vërtetë. Cila ishte simpatikja shqiptare, që çmendi...

Te Fundit

Kryesore

Me Shumë Lajme