Ballina Kulture “Bastard, s’më bëre dot asgjë”, Ermal Meta mesazh të qartë gazetarëve shqiptarë:...

“Bastard, s’më bëre dot asgjë”, Ermal Meta mesazh të qartë gazetarëve shqiptarë: S’dini asgjë për jetën time, mos…

Pasi u shpall fitues i festivalit më të famshëm italian “Sanremo 2018”, Ermal Meta ka publikuar një status në faqen e tij në “Facebook”, ku i drejtohet të gjithë gazetarëve shqiptarëve.

Ai kërkon nga mediat shqiptare që të mos spekulojnë mbi jetën e tij, kur nuk dijnë asgjë në të vërtetë.

Meta sqaron se fjalën “bastard” që përdori në një intervistë nuk e ka pasur për babain e tij, si dhe kënga e tij është vetëm kundër terrorizmit, asgjë më tepër.

Postimi i plotë
Mesazh për të gjithë gazetarët shqiptarë:

Mos spekulloni mbi jetën time, ju nuk dini asgjë nga jeta ime. Kur në atë intervistë përdora fjalën “bastard” nuk thash asnjë emër. Mos e shtoni ju atë emër sepse gaboni rëndë jo vetëm me mua por edhe me familjen e personit për të cilin po shkruani ose po flisni.
Kënga që fitoi festivalin e Sanremos është kundër terrorizmit, asgjë më shumë. Shpresoj mos te lexoj më gjëra të tilla.
Falemnderit për vëmëndjen.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook




Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakKumbaro përgënjeshtron fjalët: Teatri Kombëtar nuk do të lëvizë, përkundrazi…
Artikulli tjetërPse është mirë të keni vithe të mëdha? Zbuloni arsyet