Ballina Kuriozitet 5 gabimet që sduhet të bëjmë kur duam të lëmë përshtypje

5 gabimet që sduhet të bëjmë kur duam të lëmë përshtypje

Mjaftojnë veç 5 sekonda që dikush të krijoj një përshtypje për ty ama në këto 5 sekonda, ju mund të thoni apo bëni diçka të cilën smund ta riparoni. Për fatin tuaj tuaj të mirë ne kemi zbuluar 5 veprime të cilat nuk duhet t’i bëni kurrë nëse dëshironi t’i lini dikujt një përshtypje të mirë që në takim të parë.

1 – Mos gënjeni apo mos u mburrni, thjesht tregoheni qesharak.

2 – Mos u sforconi shumë, ka rrezik të dilni bllof dhe të thoni gjëra pa kuptim. Tregohuni të lirshëm.

3 – Mos u tregoni asnjëherë shumë të hapur. Disa rezerva do të ishin mirë.

4 – Mos u friksoni gjatë pauzave në mes të bisedave. Janë mëse normale kur nuk njiheni. Mos u përpiqni që këto pauza t’i mbushni me muhabete të pakuptimta.

5 – Mos bëni shumë pyetje. Përpiquni të dëgjoni më shumë dhe tregohuni me takt.

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakNishani mbron Bashën , ja çfarë thotë për median dhe politikanët
Artikulli tjetërMjekët e ardhshëm ngrihen protestë , ku është këshilli studentor ?