Ballina Kuriozitet Çfarë do t’u ndodhë këtë javë? Zbuloni parashikimin e astrologut të njohur...

Çfarë do t’u ndodhë këtë javë? Zbuloni parashikimin e astrologut të njohur ndërkombëtar, Oscar Cainer

Shumë njerëz priren që fatin e tyre ta lidhin me poziocionimin dhe lëvizjen e yjeve, pasi mendojnë se diku atje lart në qiej, fati ynë është i shkruar.

Oscar Cainer është një nga astrologët më të njohur ndërkombëtarisht, dhe sipas tij ky është parashikimi i çdo shenje për këtë javë.

Sipas astrologut britanik këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje, në lidhje me punën, jetën, dashurinë dhe ekonominë.

Dashi
Ndodh të jeni të shqetësuar se nuk i matni gjërat deri në një standard të pamundur. Por, për sa kohë që jeni gati të bëni një përpjekje, nuk ka asgjë të keqe për të pasur aspirata. Këtë javë, ju do të krahasoni në mënyrë të favorshme me këdo që takoni. Trajtojeni veten me një ndryshim  jetësor, hapjen e syve, leximin e hollësishëm personal unik për ju. Frymëzohuni dhe bëjeni këtë.

Demi
Një nga mësimet më të vështira që ju duhet të mësoni është, të lini të shkojnë. Kjo është pjesë e ciklit jetësor, në mënyrë që diçka të fillojë, diçka tjetër duhet të vdesë. Në këtë përiudhë jeni të ngazëllyer dhe të gatshëm për të ftuar një mundësi të re në jetën tuaj. Po përpiqeni të merrni hapin përfundimtar. Po sikur të merrni vendimin e gabuar?

Hëna e plotë ju nxit të mendoni për këtë si përfundim të një kapitulli më shumë se sa fundi i një epoke. Dhe Marsi, në shenjën e saj të re sugjeron se ka disa tregime emocionuese për të thënë akoma. Për të kuptuar botën duhet së pari të kuptoni veten.

Binjakët
Largojini emocionet negative. Meqë mërkuri kthehet përsëri drejtpërdrejt, keni mundësinë që disa çështje të vështira, “t’i lini në shtart”.

Gaforrja
A është ndershmëria politika më e mirë? Po, është tani. Ky është momenti për të nisur një bisedë të hapur, të sinqertë, pa ndalesa. Duhet t’i zbuloni të gjitha. Dhe duhet të dëgjoni gjithashtu, jo vetëm me veshët tuaj, por edhe me zemrën tuaj dhe me një mendje të hapur. Ka nga ata që duan që ju të dini se si është të jeni në këpucët e tyre dhe ky ëhstë një nga ato rastet kur duhet dëgjuar. Kjo do të çojë në thellimin e marrëdhënies suaj.

Luani
Një nga armët më çarmatosëse që keni në arsenalin tuaj personal, është mirësjellja. Përballë agresionit, një shfaqje e dhembshurisë së vërtetë mund të çlirojë shpejt situatën. Kjo nuk do të thotë se të gjithë do të jenë të hapur për këtë. Disa nuk janë të hapur  për të pranuar dashuri, të paktën në një takim fillestar. Në situatën që ju tani e gjeni veten, është empatia që kërkohet. Për të kuptuar botën duhet së pari të kuptoni veten.

Virgjeresha
Megjithëse nuk mund të besoni se jeni veçanërisht me imagjinatë të zhvilluar, ju nënvlerësoni vetveten. Nga matematikanët tek piktorët, mjekët, poetët, inxhinierët e astronomëve, çdo përpjekje e mendjes njerëzore është një akt krijimi. Muza nuk diskriminon. Këtë javë, nëse e konsideroni veten një artist apo jo, mos u habitni kur frymëzimi godet. Jini të hapur ndaj ndikimeve të jashtme dhe do të jeni në gjendje të bëni hapa imagjinative. Tregohuni të hapur dhe do të gjeni një shoqëeri të re interesante.

Peshore
Ne nuk mund të kontrollojmë atë që të tjerët mendojnë për ne. Do të ketë gjithmonë nga ata që nuk na pëlqejnë. Ndoshta ata janë xhelozë për disa talente që kemi, ose lakmojnë një cilësi të lindur që ata mendojnë se iu mungon. Çfarëdo të jetë kjo, duhet të mbani mend se është pasqyrim i personit tjetër dhe jo një aktakuzë për ju. Jeni me fat që keni kaq shumë njerëz përreth që kujdesen për ju ndaj mundohuni të mos përqëndroheni tek kritikët tuaj. Nuk është në fuqinë tuaj të ndryshoni mendjet e tyre, por ju mund të ndryshoni tuajin.

Akrepi
Ndodh që kur thyeni një rregull, ndiheni mirë. Por nëse kjo dozë e vogël e gabimeve ndodh të kthehet në diçka normale për ju, atëherë bëhet zakon. Sa i përket jetës suaj personale, ndoshta diçka e ëmbël po fillon të “sëmuret”? Nëse është kështu,. Është momenti që të merrni një vendim. Besoni intuitën. 

Shigjetari
Gjithkush ka nevojë për një shpatull ku  mund të drejtohen për mbështetje dhe stimulim, emocional, ose intelektual. Ju nuk jeni vetëm siç mund të mendoni! Mundohuni të kuptoni  se kush jeni dhe ku po shkon jeta juaj .

Bricjapi
Ju nuk e dini se çfarë doni, por e dini të sigurtë që kjo nuk ëhstë ajo që po kërkoni.

Shqetësimi që ndjeni momentalisht në lidhje me jetën tuaj emocionale , nuk është një mungesë mirënjohje, por një ndjenjë e vazhdueshme bezdisshme që diçka nuk ka përfunduar drejtë. Kjo situatë mund të jetë e re ose e hapur për ndryshim.

Por, sa më gjatë që prisni për të identifikuar burimin, aq më e lartë është rreziku që do ta gjeni më të vështirë për t’u zgjidhur. Nëse nuk jeni të lumtur, koha për të vepruar  është tani.

Ujori
Keni arritur një udhëkryq. Çdo gjë që ju keni ëndërruar dhe që punoni, më në fund ka ardhur.

Mundësia për të bërë ndryshimin që keni pasur në mendje për kaq shumë kohë, më në fund ka paraqitur veten. E gjitha çfarë duhet të bëni, është thejshtë ta merrni atë. Duket e lehtë? Edhe mund të jetë e tillë, ama hap ii fundit ëhstë i frikshëm. Keni dy opsione: Mund të vazhdoni të rriteni bashkë em atë që dini ose mund ta ndryshoni jetën tuaj për mirë. Bëhuni të guximshëm. Ju jeni më shumë se gati.

Peshqit
Disa vendime që marrim janë të drejtë, ndërsa disa të tjerë na çojnë në vështrësi.

Por, duke marrë një vështrim më të afërt, mund të kuptojmë se ne ndajmë shumë ngjashmëri me personin tjetër . Ndërkohë që  Marsi lëviz kundër shenjës suaj dhe  hëna e plotë, do t’ju ndihmojë të krijoni një lidhje në një ndarje në dukje të pamundur.