Ballina Kuriozitet “Më duhen para për bateri”- Striptistet robot në Las Vegas (Foto)

“Më duhen para për bateri”- Striptistet robot në Las Vegas (Foto)

Edhe puna e striptistes nuk është e mbrojtur nga vërshimi i robotëve “humanoidë” në jetën e përditëshme.

Në Las Vegas po mbahet këtë javë një spektakël me striptiste robot, organizuar posaçërisht për një konventë të apasionuarish pas teknologjisë. “Më duhen para për bateri”, ose “Më ndihmoni për të studiuar për teknologji” ishin disa nga mesazhet në koshat e bakshisheve… Një goditje mjaft e zgjuar marketingu, transmeton tch.

Por jo të gjithë të pranishmit ishin të mahnitur. “Kam parë robotë të bëjnë lëvizje shumë më të vështira se këto”, thotë njëri prej pjesmarrësve. Dhe ndoshta me standartet e teknologjisë së lartë të ditëve të sotme ka të drejtë. Ato janë ndërtuar me pjesë manekinësh, metale të vjetra dhe kamera rrugësh.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakGjykata e Apelit lë në burg ish-gjyqtarin Shkëlqim Miri, u akuzua se ka marrë rryshfet
Artikulli tjetërSheqeri apo gazrat, cilat janë pijet që na shtojnë vërtet peshën e trupit