Ballina Bota Galeri foto / Arkitektura madhështore në Lindje të mesme

Galeri foto / Arkitektura madhështore në Lindje të mesme

Xhamia që gjendet në Shiraz të Iranit është spektakolare si nga ngjyrat e shumëllojshme por edhe nga madhështia dhe kënaqësia që i ofron syrit të vizitorit dhe të atyre që gjejnë paqen shpirtërore në këtë kult fetar. Pamja që të fal brendësia e saj është tejet mahnitëse.

Ky fenomen shkaktohet nga rrezet e diellit të cilat depërtojnë tek dritaret e ndërtuara me xhama dekorativ shumëngjyrësh.

Kjo është arkitektuara spektakolare  e Lindjes së Mesme.

 

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakPuthni 50 orë makinën dhe është e juaja , konkursi i çuditshëm i KIA
Artikulli tjetërMirupafshim shëndetësi falas , ja kush merr tarifë private