Ballina Kuriozitet Gjeti 8 mijë euro në plehra, ajo që bën punëtori do ju...

Gjeti 8 mijë euro në plehra, ajo që bën punëtori do ju lërë pa fjalë

Një punonjës pastrimi, ka gjetur një qese të zezë mbeturinash të mbushur plot me mijëra paund me vlerë prej 8 mijë eurosh.

Mirëpo, punonjësi Kevin Ball, e ka dorëzuar qesen tek kompania ku punonte, e më pas kjo kompani ia ka dorëzuar policisë së Lancashirit në Angli, për të gjetur pronarin e saj.

Pasi kaluan disa muaj dhe askush nuk u paraqit për qesen me para, punëtorët e kompanisë që mblidhnin plehra i kanë ndarë ato mes tyre.

Ato i kaluan në bankë paratë, duke i kthyer ato në para të pastra dhe një pjesë prej tyre, i dhuruan për bamirësi.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook