Ballina Bota “Hapet restoranti i parë në botë me mish njeriu”, zbulohet e vërteta...

“Hapet restoranti i parë në botë me mish njeriu”, zbulohet e vërteta e lajmit që tronditi botën

SHPËRNDAJE

Ditët e fundit një lajm tronditës që tejkalon çdo çmenduri u përhap viralisht duke shokuar mbarë botën.

Në të thuhej se në Tokyo është hapur restoranti i parë në botë ku shërbehet në mënyrë legale mish njeriu.

Fillimisht shkrimi u publikua nga portali “La Voz Popular”, ku ndër të tjera thuhej se çmimet për një pjatë varionin nga 100 deri në 1193 Euro.

“Verne”, një portal i njohur meksikan ka përgënjeshtruar lajmin, duke thënë se të gjitha këto janë të pavërteta.

Në shkrimin e “La Voz Popular” shkruhej se mishi i njeriut sigurohej nga persona që ishin në grahmat e fundit të vdekjes dhe ata vendosnin që të shisnin turpin e tyre për tu lënë para familjarëve, ku një person “kushtonte” deri në 30.000 Euro.

Por mesa duket ky lajm i tmerrshëm, për fat të mirë paska qenë gënjeshtër, kjo dhe pasi nuk u publikua nga mediat më të mëdha botërore.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

SHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakTurqia paralajmëron Trump: Mos e kalo “vijën e kuqe”
Artikulli tjetërJeni të virgjëra sërish: Gjëja që nuk dinit për himenin