Ballina Kuriozitet Ja kush janë disa prej gjërave më emocionuese dhe të bukura që...

Ja kush janë disa prej gjërave më emocionuese dhe të bukura që duhet ti bëni së paku një herë në jetë

SHPËRNDAJE

Kur ju keni plane për jetën, ajo gjithmonë është më e mirë, e më e lehtë. Disa nga to duhet t’i realizoni para të 30-ve, kur jeni në moshën tuaj më të mirë, transmeton Klan Kosova. Ju nuk duhet të keni miliona për të bërë disa veprime që e pasurojnë jetën tuaj dhe që përgjithmonë do të mbesin si përvoja të paharrueshme.

 1. Vizitoni një vend ekzotik – aty ku do të ndjeheshit si në qiell.
 2. Blej bileta për një festival të muzikës, dhe shijojë plotësisht atë.
 3. Vraponi në një gjysmë maratonë.
 4. Bëni not një herë në jetë duke qenë lakuriq.
 5. Mësoni të gatuani – së paku një herë impresiononi seriozisht familjen dhe miqtë.
 6. Studioni trungun tuaj familjar – nuk jeni të vetëdijshëm se çfarë do të zbuloni.
 7. Provoni të hidheni nga lartësitë, ose edhe me parashutë.
 8. Kaloni një natë në një qytet të panjohur me njerëz të panjohur – vallëzoni deri në agim.
 9. Mësohuni të bëni kokteje.
 10. Merre një herë mikrofonin në ndonjë bar të karaokeve dhe këndoni ashtu siç dini.
 11. Provoni gjithsesi të zhyteni.
 12. Edhe nëse ndjeheni i humbur në ndonjë udhëtim s’ka rëndësi – shpesh kjo është pjesa më e mirë e një udhëtimi.
 13. Pushtojeni një bjeshkë, jo domosdoshmërishtë duhet të jetë Mount Everest.
 14. Kaloni një natë ose edhe dy nën qiellin e hapur me plotë yje.
 15. Shkoni në një kurs dhe mësoni diçka të re – do të jetë përvojë e jashtëzakonshme.
 16. Zhvillojeni vullnetarizmin.
 17. Gjejeni dikë që vërtetë do të ju dashurojë.
 18. Udhëtimet me ture dhe njerëz të panjohur mos të ju frikësojnë. Provojeni 
 19. Shkoni në një ngjarje të madhe sportive si Kupa e Botës, Olimpiada, një kampionat kombëtar.
 20. Merrni me qera një shtëpi pushimi me njerëzit që nuk i njihni – krijoni miq të rinj.
 21. Leni gjithçka për një ditë ose edhe një javë të tërë. Jeni vetëm me veten.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakRama i jep tjetër formë shprehjes së tij “S’keni parë gjë akoma”, ja çfarë tha në Kuvend
Artikulli tjetërKryeministri Rama bën publike “Letrën e Javës” së një mësueseje, qytetarët e nxjerrin bllof: Posto edhe ato ku njerëzit të qajnë hallet