Ballina Kuriozitet VIDEO/ Thyen rekordin e botës së ëmbëlsirave, njihuni me tortën më të...

VIDEO/ Thyen rekordin e botës së ëmbëlsirave, njihuni me tortën më të çuditshme në botë në formë nuseje

Gjatë një panairi në Dubai, është prezantuar një tortë tepër e veçantë, e cila mendohet se ka thyer rekorde botërore për idenë dhe vlerën e saj.

E ndërtuar nga një vajzë nga Londra, torta me formën e një nuseje, ka surprizuar dhe mahnitur gjithë botën me pamjen e mrekullueshme të krijuar.

Në panair është prezantuar ëmbëlsira me katër diamante tre karatësh, ku vlera e secilit arrin në 15 mijë dollarë.

Vajza ka treguar gjatë prezanitmit të “produktit përfundimtar”, se për realizimin e kësaj torte i janë dashur 1 mijë imitime perlash dhe 5 mijë lule, të cilat kanë arritur vlerën 1 milionë dollarë.

Gjithashtu, përsa i përket produkteve ushqimorë, vajza tregoi se ka përdorur 20 kg çokollatë belge, 1 mijë vezë, si dhe 50 kg dekorim të bardhë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakFuga: Na duhet një ligj kundër skllavërisë moderne
Artikulli tjetërKonsultimi/ Pas takimit me Nishanin ja cilin president do të takojë Meta