Ballina Kuriozitet WhatsApp nga 30 qershori del jashtë përdorimi për smarphone-t e vjetër

WhatsApp nga 30 qershori del jashtë përdorimi për smarphone-t e vjetër

SHPËRNDAJE

Nga 30 qershori WhatsApp ka hapur lajmin se nuk do tu japë më shërbime smartphonave me teknologji dhe sisteme të vjetra operative. 

Celularet që priten mos të përfitojnë më nga gjigandi komunikimit janë BlackBerry OS dhe BlackBerry 10 bashkë me Nokia S40 e Nokia Symbian S60. Janari këtij viti e kishte larguar edhe nga sistemet Android,2.3.3,Windows Phone 7 dhe iPhone3G/iOS 6.
Sipas skuadrës së informacioneve të WhatsApp, këto platforma nuk japin atë çka ata kërkojnë dhe lënë për të dëshiruar si siteme, por ka një mënyrë jo plotësisht të ligjshme por që funksionon, ato celularë që ky aplikacion nuk u hapet më këshillohet që të shkarkojnë versione të vjetra të aplikacionit për njësitë përkatëse operative.
SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprak“Veliaj apo Tahiri do jetë pasardhësi juaj, kë do më shumë?”, çudit Rama me përgjigjen
Artikulli tjetërEkzekutimi i Ervin Dalipajt, zgjerohet hetimi dhe merret në pyetje zyrtari i policisë